MDF paneldør
video

MDF paneldør

MDF-paneldøren muliggør omhyggeligt kreative maleapplikationer med sit ensartede lærred. Dens ensartede overflade accepterer vægmalerier, mønstre og dekorative finish uden indblanding fra underliggende korn, mens Shaker-panelerne giver naturlige sektionsbrud til kunstneriske kompositioner. I modsætning til kornet døre, der konkurrerer med brugskunst, opmuntrer denne blanke tavle til kreativitet - ideel til børneværelser, der venter på vægmalerier, kreative atelierer og rum, der kræver tilpasset identitet.
Send forespørgsel

Beskrivelse

Tekniske parametre

MDF-paneldøren muliggør omhyggeligt kreative maleapplikationer med sit ensartede lærred. Dens ensartede overflade accepterer vægmalerier, mønstre og dekorative finish uden indblanding fra underliggende korn, mens Shaker-panelerne giver naturlige sektionsbrud til kunstneriske kompositioner. I modsætning til kornet døre, der konkurrerer med brugskunst, opmuntrer denne blanke tavle til kreativitet-ideel til børneværelser, der venter på vægmalerier, kreative atelierer og rum, der kræver tilpasset identitet. Den kan tilpasses med malingssektioner på tavlen eller stencilerede mønstre og bliver unikt personlig. MDF paneldøren kombinerer kunstnerisk potentiale med klassisk struktur og er et kreativt lærred til enhver ejendom.

 

Produktspecifikationer

 

Produktnavn

Hvid støbt dør

Mærke

BOWDEU DØRE

Størrelse

24''/28''/30''/32''/36''x80''/96'', tilpasset

Dørbladtykkelse

1-3/8'' eller 1-3/4'', tilpasset

Farve

tilpasset

MDF tykkelse

4mm 5mm 6mm

Åbningsretning

Sving eller glidende, venstre eller højre

Hardware

Lås, håndtag, hængsler og andet efter anmodning

Fordel

Lydisolering,

Øko-venlig, ingen deformation, glat overflade

Nem at rengøre

Levering

20-35 dage

MOQ

20 sæt

Anvendelse

Soveværelse, lejlighed, hotel, skole, hospital

Betaling

T/T, L/C, andet

Pakningsmåder

Tre lag kartonpakke + fire hjørner + perlebomuld

 

En MDF-paneldør kombinerer dekorative paneldesign med holdbarheden og konsistensen af ​​fiberplader med medium-densitet. Dens glatte overflade og præcise detaljer skaber et elegant udseende, der komplementerer både traditionelle og moderne interiører. Døren kan leveres i forskellige panelkonfigurationer, hvilket gør den velegnet til bolig- og erhvervsapplikationer.

MDF-paneldøren er bygget til langvarig-ydelse og tilbyder fremragende stabilitet og er mindre tilbøjelig til at revne eller vride sig sammenlignet med naturligt træ. Den kan leveres grundet, malet eller klar til efterbehandling, hvilket giver fleksibilitet til forskellige designpræferencer. Med sit attraktive udseende og omkostningseffektive-værdi er den stadig et populært valg til moderne interiørprojekter.

 

Produktegenskaber

1801

 

 

 

  • LYDSÆT

  • ØKO-VENLIGT

  • Omkostnings-effektiv

  • KAN TILPASSET

  • SPAR OMKOSTNINGER

  • HURTIG LEVERING

  • LET INSTALLATION

  • MEGET TILPASSER

 

 

 

 

 

 

Produktstruktur

 

2080
2081
2082
2083
2084001

Produktdetaljer

 

2106
2108

 

Certifikat

 

intertek01
intertek02
intertek03
intertek04
CEYONGKANG JIAHUA ELECTROMECHANICAL
ISO9001 AHDL01
saber
SONCAP1

Produktionslinje og emballage  

IMG75561
IMG75571
IMG75631
7f326758-183c-4b9d-9d79-a5f3fdc0b20b
178a9266-b05d-4d5b-aadd-08a6240ab8cb
97397ff85c61ff27d05e7e056a36b7ea
d24943a225ab0f00c15cb1bf55ffa3a6
IMG75261
product-519-686
product-414-739
5215df0a-52d4-4ab1-b13a-d4a7ecd84903

Hold & udstillinger

 

202407191355082
Jiahua Booth Gathering
Jiahua Partners at Fair
Team & Guests
Client Group Photo
Jiahua Team at Expo
Jiahua Exhibition
Jiahua teams
20240719135459
20240719135501
20240719135506

 

FAQ: OmMDF paneldøre

 

1. Hvad er en MDF paneldør?

En MDF paneldør er en indvendig dør lavet af Medium Density Fiberboard med dekorative paneldesigns for et stilfuldt udseende.

 

2. Hvad er fordelene ved MDF-paneldøre?

MDF-paneldøre er overkommelige, holdbare, glatte-overflader og nemme at male eller efterbehandle.

 

3. Hvor kan MDF paneldøre bruges?

De er velegnede til soveværelser, stuer, kontorer, skabe og andre indvendige rum.

 

4. Kan MDF paneldøre males?

Ja, MDF-paneldøre kan grundes eller males i forskellige farver, så de passer til din indretning.

 

5. Findes MDF paneldøre i forskellige designs?

Ja, MDF-paneldøre er tilgængelige i flere panelkonfigurationer, herunder 2-panel, 4-panel, 5-panel og shaker-stil.

 

Populære tags: mdf panel dør, Kina mdf panel dør producenter, leverandører, fabrik

Send forespørgsel